Д-р Събев положи клетва
Заклех се в името на България да отстоявам Конституцията и законите на страната и във всяко свое действие да се ръководя от интереса на хората.
Тази отговорност ще бъде водеща във всяко мое решение като народен представител.
Влизам в 52-рото Народно събрание като депутат от Родопите. Гласувахте ми голямо доверие с преференциите – втори по резултат.
Сърцето ми е в нашата планина и както и досега, то ме води към каузите, които заедно определихме като приоритет – закон за планинските райони, сигурни пътища, достъпно здравеопазване, бъдеще за младите лекари в нашия край. И най-важното – условия, които дават на младите причина да останат и да създават бъдещето си тук.
Влизам в парламента в момент, когато бюджетът на държавата е най-важният изпит. Хората очакват сигурност и ясни решения за цените.
Вярвам в честта, достойнството и в силата на истината. И макар в опозиция, ще отстоявам регионалните ни приоритети. Защото доверието, което ми гласувахте, е отговорност, която пазя със същата грижа, с която пазя живота на всеки мой пациент.
Продължаваме заедно.