ПП ГЕРБ първи се включиха в битката за Смолян
С препълнена зала, аплодисменти и приповдигнато настроение днес беше открита предизборната кампания за президент и местна власт на ПП ГЕРБ-Смолян. Стотици привърженици на герберите се събраха пред сградата на Драматичния театър „Николай Хайтов”, където бяха приветствани от митичния родопски гайдар Петьо Янев и неговите колеги. Под звуците на „Бела съм бела, юначе”, той прикани мнозинството да влезе в залата.
Церемонията започна с химните на Република България и на Европейския съюз. „Хората виждат нашите усилия и ги оценяват. Хората оценяват това, че за първи път от повече от 20 години, България тръгва уверено по пътя на своето европейско развитие и затова искат отново, както и преди две години, да дадат своя глас за ГЕРБ!” каза в своето приветствие общинският председател на ПП ГЕРБ Костадин Каранлъков, но побърза да предупреди, че предстоящата кампания ще бъде трудна, че е необходима упорита и всеотдайна работа, ако партията иска на 23 октомври да се поздрави с успех в Смолян.
„Гордея се, че съм кандидат за кмет на един от най-прекрасните градове в България, гордея се, че съм кандидат на политическа партия ГЕРБ. Защото политиката на ГЕРБ е да съгражда там, където други предпочитаха да говорят празни приказки или да разграбват. Да защитава принципи там, където други преди бяха готови на всякакви компромис, само и само да закрилят приятелските си кръгове и обръчи от фирми. Да гледа в очите средната класа и да брани интересите й, защото тя е гръбнакът на България, вместо да се крие по кьошетата да урежда на тъмно неясни сделки”, обърна се кандидатът за кмет на общината Николай Мелемов към залата и предизвика бурни ръкопляскания. Той очерта като „морален фалит” ситуацията, при която през 21 век, в тази богата на природни дадености община, проблемите изскачат отвсякъде – в сферите на културата, спорта, местния бизнес, инфраструктурата, в която няма дори едно кино, дори един басейн.
„Скъсаха се да ни говорят, как асфалт не се яде. Много бързо забравиха кога премиерът им разправяше на Бузлуджа, че вижда магистрали в сърцето си. Отиващата си кметица сигурно също ще говори сега, че вижда в сърцето си пътя за Гърция. Но единственият оправен път, който ние виждаме с очите си е до родната й къща в село Момчиловци”, възкликна кандидатът за кмет от ГЕРБ и поясни: „Е, аз не искам да минавам през сърцето на Дора Янкова, колчем искам да стигна от точка А до точка Б в общината.”
Николай Мелемов представи накратко всеки от кандидатите за общински съветници на ПП ГЕРБ, както и кандидатите за избираеми кметове на села в общината. Хората в листата обявяваха накратко своя приоритет за идните четири години, като с всяко тяхно „Аз съм за” очертаваха различни страни от програмата на ПП ГЕРБ за управление на общината.
Церемонията бе закрита от водача на листата и шеф на предизборния щаб на ПП ГЕРБ Данчо Киряков, който взриви залата с емоционалния си призив към привържениците на партията да пият шампанското на успеха на 23 октомври.