600 геврека на Гергьовден раздаде МГЕРБ - Смолян
Най-ранобудните младежи от общинската структура на ПП ГЕРБ – Смолян, раздадоха вкусни гевреци на Гергьовден за здраве и берекет. Инициативата се проведе в района около прочутата „Балиева вода” край Смолян, където по традиция на този български празник идват да си налеят лековита вода стотици хора от цяла България.
Всеки един посетител на чудотворното място беше приятно изненадан със
сутрешна закуска, като членовете на МГЕРБ отново впечатлиха с идеите си смолянчани и гости на града. Малките деца, които бяха дошли на лековитото място със своите родители, пленени от идеята на каките и батковците от ГЕРБ, ентусиазирано се включиха в инициативата, раздавайки топли гевреци.
В местността „Балиевата вода” има три чешми, а течащата от тях вода има различни лечебни свойства, според местните жители. От незапомнени времена хората започват да се събират още на 5 срещу 6 май, защото се вярва, че водата е най-лековита на Гергьовден преди изгрев слънце. По – възрастните разказват как хора със зрителни проблеми се оправяли, лекували екземи и стомашни заболявания.