С пролетно почистване младежите от МГЕРБ Смолян отбелязват Деня на Земята в Смолян
С инициатива за почистване района около поликлиниката в Смолян членове от младежката структура на партия ГЕРБ и със съдействието на д-р Даниела Дариткова, председател на ЖГЕРБ, отбелязаха 22 април – Световния ден на Земята. Под мотото „Нека почистим Земята, за да диша” активистите на МГЕРБ създадоха и малка цветна градинка, която да радва пациенти и лекари, работещи в МБАЛ „Д-р Братан Шукеров” – Смолян. Само за два часа участниците в почистването събраха над 6 чувала с отпадъци. Крайният резултат от благородната инициатива на МГЕРБ беше един почистен и освежен район, като по този начин от основните тревни и залесени площи бяха събрани найлонови торбички, чаши, опаковки от храни, дъски, пластмасови остатъци и други. Целта на младежката акция е да покаже, че в Смолян вече е назрял моментът за изграждане на гражданска култура и отговорна политика за опазване на живата природа. Това е поредната акция на младите гербери, с която те изразяват активна гражданска позиция и предизвикват възхищение у хората.