Д-р Даниела Дариткова, депутат от 41-то Народно събрание посети традиционния празник на село Чокманово
Д-р Даниела Дариткова, депутат от 41-то Народно събрание от област Смолян и областен ръководител на Жени ГЕРБ, посети традиционния празник на село Чокманово. Празникът започна с панахида за загиналите чокманци във Втората Световна война, която беше отслужена от Негово Преосвещенство Константийският епископ Антоний. Основен акцент на празничните прояви е и 175 годишнината от построяването на църква “Св. Илия” в селото.
Към д-р Дариткова, която е член на здравната комисия в 41-то Народно събрание бяха отправени множество въпроси за здравната реформа. Според нея, проблемите са дошли от това, че са се извършвали единични реформи на парче, които не са дали цялостна перспектива за реализирането на здравната реформа, а от това са се получили затрудненията, както за пациентите, така и за всички, които реализират медицинските услуги. “Защото след като започна реформата през 2000г. тя някак си не се състоя на всички нива, както беше предвидено и за съжаление, визията за развитието на здравната система на България се загуби, каза още д-р Дариткова.