• Стани наш член
  • Начало
  • Новини
  • Интервюта
  • Кандидат-депутати
  • Структури
    • Област Смолян
    • Смолян
    • Мадан
    • Златоград
    • Рудозем
    • Чепеларе
    • Неделино
    • Девин
    • Доспат
    • Борино
    • Баните
  • Общински съветници
    • община Смолян
    • община Мадан
    • община Златоград
    • община Рудозем
    • община Чепеларе
    • община Неделино
    • община Девин
    • община Доспат
    • община Борино
    • община Баните
  • Кметове на общини
  • Галерия
  • Начало
  • Акценти

Областният координатор на ГЕРБ в Смолян Николай Мелемов: Партия ГЕРБ е безспорният победител, върнахме си Смолянска област

14.10.2014
 „Партия ГЕРБ е безспорният победител тук, върнахме си Смолянска област“. Това заяви областният координатор на партията в Смолян Николай Мелемов на пресконференция днес. Той допълни, че от 10 общини ГЕРБ побеждава в 7, в другите 3 е на второ място и само партия ГЕРБ има пълен мандат в Смолян. „Няма да крием, че за нас голямо удовлетворение е победата ни в Доспат, където имаме двоен ръст на гласовете в сравнение с парламентарните изборите през 2013. Приятна изненада за нас беше резултатът в Девин, където БСП си служеха с черен пиар срещу д-р Дариткова, за което бяха наказани с 400 гласа по-малко от нашите. Много добър резултат имаме и за община Борино, където сме с най-висок резултат от всички проведени избори до момента. Традиционни победители сме в община Чепеларе и Златоград, които са с много добре организирани структури. В Баните и Неделино също сме първа политическа сила”, посочи Мелемов. Специално за случая в село Гълъбово, където имаше побой след изборите, областният координатор заяви, че ще изчакат да се произнесат компетентните органи и ако се установи, че е имало участници в инцидента, членуващи в партията, ще бъдат взети крайни мерки. „Трябва да поработим още в общините Мадан и Рудозем, където управлява ДПС. Правителството на Борисов определено постигна резултати в рудодобивната промишленост в региона, но резултатът не ни удовлетворява. В Рудоземска община,въпреки че не сме първа политическа сила, сме с добро постижение, а и общинският ръководител там е доста млад. Ако има последователност, ще имаме и по-добри резултати занапред”, допълни Мелемов. Той анализира резултатите и в Смолянска община, където ГЕРБ има по-висок резултат от БСП, ДПС и ББЦ взети заедно, а във всички градски секции партията е първа политическа сила, както и в повечето селски секции. „Анализът показва, че догодина на местните избори имаме реален шанс за кметове във всички 10 общини”, подчерта областният координатор. И допълни, че бъдещият парламент трябва да промени Изборния кодекс така, че повече да няма подобни сериозни аномалии при разпределението на мандатите. „Много е важно бързо да се състави правителство, защото 2014 г. е нулева за европейските проекти, а те са изключително важни за нашите бедни общини”, посочи още Мелемов, който е и кмет на Смолян.
Прочети повече...

Бизнес форум организира ГЕРБ в Смолян с участието на евродепутатите Томислав Дончев и Владимир Уручев

22.09.2014
 Форум, в който участваха представители на различни браншове, проведе днес структурата на ГЕРБ в Смолян. Водачът на листата д-р Даниела Дариткова прие ролята на модератор. На въпросите отговаряха двамата евродепутати от ГЕРБ/ЕНП Владимир Уручев и Томислав Дончев. В срещата участва областният координатор на ГЕРБ Николай Мелемов - кмет на Смолян,и кандидат-депутати от листата на ГЕРБ за 22 МИР. „Ние от ГЕРБ винаги сме били винаги за прагматичната политика, която е в полза на хората и техния бизнес. Идеята ни е след като скоро се подписа споразумението с ЕК да разбере обществото какви са възможностите за предстоящия програмен период. За региона ни е важно да знаем как да бъдем подготвени за европейските средства, защото това е единственият шанс за реална инвестиция в инфраструктура, в работни места“, посочи д-р Дариткова. Според Владимир Уручев сериозен проблем в момента е конкурентноспособността на икономиката на ЕС, защото след като се овладя финансовата криза, тя не расте с желаното темпо. „Стоим на около 1% ръст. Всяка ниша, която се появи, се запълва от по-евтини стоки, с хубаво или задоволително качество - китайски, индийски стоки, от Южна Америка. Бразилия напира сериозно“, обясни той. По думите му Европа може да се справи с тази конкуренция. Единият от начините е да се намалят разходите за ел.енергия, които в някои предприятия достигат 70-80%. По повод, че ДКЕВР вчера излезе със съобщение за повишаване цената на тока Уручев обясни, че не само в България, а в цяла Европа цената на ел.енергията се качва, защото всяка държава има договори за доставка на газ на цени, различни от останалите, дори от един и същ източник. Този дисбаланс според него няма как да се овладее, докато нямаме обща енергийна политика. Той подозира, че умишлено предишното правителство е задържало цената на тока, но в резултат на това бизнес-средата не се е подобрила. За сметка на това се стигна до огромен дефицит в енергетиката – 3 млрд. лева. Според Уручев цената на тока трябва да се определя от пазара и от разходите на компаниите, които произвеждат ток. По оценка на Световната банка цената на тока би трябвало да се вдигне с 50%. Къде е истината - ще стане ясно по-нататък“, обобщи той. Убеждението му е, че трябва да се постигне баланс на тежестта от поскъпването на тока между бизнеса и държавата, защото крайностите –да се остави само на държавата или само на бизнеса, ще са погрешни. Предложението на ГЕРБ за изход от ситуацията е енергийната ефективност, която ще доведе до реално сваляне на сметките за ел.енергия. 2 млрд. лева са заложени в политическата й програма за целта. „Не може да се борим с високите цени, тъй като за тях факторите са обективни, но с консумацията на ток можем“, посочи той. И допълни, че тези 2 милиарда ще отидат в строителния бизнес – това са работни места, заплати, доходи и възвръщаемост в бюджета.
Прочети повече...

Д-р Даниела Дариткова, водач в листата на ГЕРБ – Смолян: Високата избирателна активност ще предпази вота от подмяна

09.09.2014
Високата избирателна активност ще предпази вота от подмяна. Затова ние призоваваме за активно участие на изборите. Това заяви пред жители на кв. Каптажа в областния град водачът в листата на ГЕРБ – Смолян, д-р Даниела Дариткова. Тя подчерта, че масово трябва да се гласува, за да може истинското мнозинство от народа да посочи кой да поеме управлението, да има своето достойно представителство в парламента. По думите й фактът, че за година и половина правим три пъти избори, двата от които извънредни, показва, че обстановката в страната е крайно нестабилна. „Това противопоставяне, тези раздори и това задкулисно управление, което си отиде предсрочно, доведе до тази обстановка. Външните ни партньори реагираха, естествено. Те дадоха толеранс, но отсреща нямаше партньорство. Европейските фондове отново бяха спрени. Също както и при предишното управление на БСП и ДПС. Отговорността ще я понесат политиците, но истинските потърпевши са хората, общините, защото се спират важни за тях проекти“, посочи д-р Дариткова. Тя добави, че ГЕРБ разчита на разума на хората. Да направят разлика между едното и другото управление - при кое е имало и се очаква да има по-голяма стабилност. Дариткова е категорична, че управляващите не трябва да делят кметовете на „наши“ и „ваши“, защото в общините живеят еднакви хора. И когато правителство реши да пречи на ръководството на дадена община, всъщност вреди на обикновените хора в нея. Тя визира последното „раздаване“ на финансова помощ на закъсали общини от правителството, което пропусна общините Смолян, Златоград и Чепеларе – с кметове на ГЕРБ. И факта, че община Смолян бе лишена от възможността да бъде включена в Програмата за развитие на селските райони. „Управлението в никакъв случай не трябва да противопоставя, а да обединява. За да се подобрят условията за живот тук, да се отворят работни места, да се раздвижи икономиката – всичко това може да стане с европейски инвестиции“, каза още д-р Дариткова. Тя добави, че само ако държавата е стабилна, със стабилна икономика, може да се прави добра социална политика. 
Прочети повече...

Бойко Борисов: Година и два месеца с популизъм държаха цената на тока, задължиха НЕК над 3 млрд. лева, направиха безумни договори

23.08.2014
Година и два месеца с популизъм държаха цената на тока, задължиха НЕК над 3 млрд. лева, направиха безумни договори. Това каза председателят на ГЕРБ Бойко Борисов при откриването на новия рудник „Върба-Батанци“ в град Мадан. Борисов даде за пример подписаният договор за изграждането на 7 блок на „АЕЦ Козлодуй” с „Уестингхаус”. „Добре че си отидоха. Дай боже след 5 октомври да има едно стабилно правителство и да реши тези проблеми. Иначе просто зимата ще е катастрофа”, прогнозира лидерът на ГЕРБ. Той обясни, че по времето на ГЕРБ държавата е взимала по 190 млн. лева само от такси. „Една година пауза на нас ни се отрази добре. Надявам се в следващите години да възстановим не само този рудник, но и други”, каза още Борисов. „Сринаха всички системи, самите те се разпаднаха като коалиции, като партии, псуваха се в парламента. Какво ще предложат на своите избиратели сега, ако дойдат на власт? Ще отворят „Белене” ли? Година и два месеца не го пуснаха. Ще започнат „Южен поток” ли? Орешарски и Стойнев казаха, че са го спрели. Ще правят 7 блок на АЕЦ „Козлодуй”, с какви пари?”, попита Бойко Борисов. Борисов обясни, че от парламентарната трибуна е задал въпроса дали когато са управлявали БСП, ДПС, СДС през 90-те години, тях никой не е попитал за грешките и за поуките им. „Оценява се това, което сме направили. За съжаление, сега всички проекти са спрени, програмите са спрели. Надявам се поне това служебно правителство да започне, за да може бързо след това да ги възстановим”, коментира още лидерът на ГЕРБ. „Преди една година тук нямаше какво да работите, а днес с откриването на рудника „Върба-Батанци” разкриваме над 150 работни места, които до края на годината ще станат 200 и ще се увеличават още“, подчерта Бойко Борисов. Той обясни, че само за последната година от управлението на ГЕРБ, неговото правителство и икономическия министър Делян Добрев са отдали над 80 такива концесии, чрез които са разкрити хиляди работни места и от тези концесии на година държавата е печелила по 190 млн. лева на година. „Докато ние сме направили това, за което ви говоря, другите партии са закривали рудници както този през 1990 година, защото бил наводнен. Много искам някой ден старите партии да обяснят, ако ние сме управлявали четири години, те за 24 години какво направиха и кой и кога ще понесе отговорност за стореното”, каза още Борисов пред миньорите и ги поздрави за празника им. На официалното събитие присъстваха още евродепутатът от ГЕРБ Владимир Уручев, д-р Даниела Дариткова и Делян Добрев – депутати в 42-то НС, Николай Мелемов – областен координатор на ПП ГЕРБ в Смолян.
Прочети повече...

График за провеждане на общински събрания за номиниране на кандидати за народни представители от ПП ГЕРБ от 18.07.2014 г. до 22.07.2014 г.

17.07.2014
  ОБЩИНА ДАТА ЧАС МЯСТО Баните 19.07.2014 18.00 Офиса на ПП ГЕРБ - Баните Борино 18.07.2014 18.00 Офиса на ПП ГЕРБ - Борино Девин 21.07.2014 18.00 Офиса на ПП ГЕРБ - Девин Доспат 21.07.2014 17.30 Офиса на ПП ГЕРБ - Доспат Златоград 21.07.2014 18.00 Офиса на ПП ГЕРБ – Златоград Мадан 21.07.2014 18.00 Сладкарница Пашови Неделино 22.07.2014 17.30 Офиса на ПП ГЕРБ – Неделино Рудозем 21.07.2014 18.00 Офиса на ПП ГЕРБ - Рудозем Смолян 21.07.2014 18.00 Офиса на ПП ГЕРБ - Смолян Чепеларе 22.07.2014 18.00 Зала на Информационен туристически център  
Прочети повече...

ДЕКЛАРАЦИЯ На Общинското ръководство на ПП ГЕРБ - Девин

05.07.2014
Във връзка с нарастващото напрежение в град Девин, вследствие на взетите решения на последното заседание на Общинския съвет за продажба на акции, притежавани от община Девин в търговските дружества “Родоком” АД и “Лисичево – Де” ООД, заявяваме следното: Общинската организация на ГЕРБ в Девин категорично заявява несъгласието си с взетите решения за продажба на въпросните акции и дялове, представляващи земи и сгради в градската част на Девин и 240 декара земеделска земя в една от най- хубавите ни местности “Лисичево”.  Особено недоумение буди фактът, че този опит за продажба се прави за пореден път и то от съветници, по чието предложение са създадени тези дружества, след като на предишни сесии това предложение е било отхвърляно. Въпреки изложените солидни аргументи срещу приватизацията на общинските дялове, мнозинството в Общинския съвет, вероятно стимулирано по друг начин, прие решения за тяхната продажба. Изразяваме съмнения, защото няма разумен довод да се предприеме това действие. По време на заседанието такъв не беше изтъкнат нито от представител на ДПС, нито на БСП, нито на който и да е от съветниците, подкрепящи сегашното ръководство на община Девин.  Подчертаваме, че взетото решение за приватизация не е в полза на обществения интерес, не е в полза на общината. То е в полза само и единствено на мажоритарните собственици на двете дружества.  Явно изразената отрицателна гражданска позиция от страна на жителите на град Девин по този въпрос ни задължава публично да изразим своето становище така, както съветниците от групата на ГЕРБ направиха на самото заседание. Надяваме се на подкрепата и на останалите общински съветници, и на гражданите, защото смятаме да предприемем действия съгласно законовите разпоредби - чрез обжалване пред съответните институции (областен управител, съд, внасяне на докладни записки за отмяна на тези решения), за да предотвратим готвената нечиста сделка, която е в явен ущърб на общината и води до тотална загуба на безценни общински терени. Руси Чаушев – Общински ръководител Свилен Виденов – Организационен секретар Членове: Петър Карагегов Тодор Зъгов Росен Войводов 04.07.2014 г.
Прочети повече...

Благодарност към избирателите от Владимир Уручев и ПП ГЕРБ

26.05.2014
От името на ПП ГЕРБ и от свое име най-сърдечно благодаря за доверието, което жителите на Смолянска област ни гласуваха на изборите за Европейски парламент. За осми пореден път ГЕРБ е първа политическа сила на национално ниво и това е високата ви оценка за свършеното от нас до този момент и намеренията ни занапред. Окрилени от вашето доверие ние ще имаме силата и волята да отстояваме интересите на страната си пред европейските институции. Както поехме ангажимент пред вас по време на кампанията, ние ще бъдем силният глас на България в Европейския съюз - вашият глас.  Владимир Уручев - депутат в ЕП ПП ГЕРБ - Смолян
Прочети повече...

Евродепутатът от ГЕРБ/ЕНП Владимир Уручев: Нуждата на България от ЕС е крещяща

26.04.2014
Нуждата на България от Европейския съюз е крещяща, заяви евродепутатът от ГЕРБ/ЕНП Владимир Уручев на среща с жителите на златоградското село Старцево. По думите му колкото повече общи политики има, толкова по-добре за България. Най-пресният пример, каза той, е заради кризата в Украйна и рязко изострилият се въпрос за сигурността на доставките на газ от Русия. „Ако ЕС имаше обща енергийна политика, България нямаше от влизането си в ЕС през 2007 г. досега да продължава да получава газ само по един тръбопровод от Русия. 100% щеше да се намери възможност да се присъединим или към европейската газова структура, или в Гърция да се изгради примерно един терминал за втечнен газ и оттам да получаваме гориво. В момента не само в страните от бившия соцлагер, но и някои западни страни като Австрия и Италия - са застрашени в почти същата степен от евентуално прекъсване на газа през Украйна, както и България. Това е единият от секторите, в който най-ярко личи, че има необходимост Европа да става по-обединена и по-силна, за да може да си защити държавите-членки и всичките 500 милиона жители на ЕС”, обясни Уручев. Той подчерта, че Гърция би фалирала директно, ако ЕС не беше се намесил да гарантира заемите й от МВФ и от европейските банки, а също да й опрости част от дълга в десетки милиарди евро. По сходен начин стоят нещата в Испания, Португалия, Ирландия. „Тоест, има нужда от повече Европа, от по-обединена Европа, което за големите държави може би не е толкова добре. Една Германия например е много мощна. Тя иска да си определя политиките, но за по-малките държави, които са мнозинство в ЕС, е необходимо да има общи политики”, коментира евродепутатът. Според него евроскептицизмът може да се преодолее точно по време на избори като се гласува за правилните политически семейства. „Тези, които искат ЕС да е по-обединен, по-силен. И да е играч на световната сцена“, допълни Уручев.
Прочети повече...

Владимир Уручев – евродепутат от ГЕРБ/ЕНП: ГЕРБ ще бъде отново първа политическа сила на предстоящите избори

02.03.2014
ГЕРБ ще бъде отново първа политическа сила на предстоящите евроизбори. И това ще е оценката на хората за настоящото управление. Това коментира евродепутатът Владимир Уручев ГЕРБ/ЕНП при посещението си в Смолян. По думите му хората, които протестираха и си тръгнаха от площадите, очакват тези избори да бъдат първата стъпка към разрешаването на политическата криза в страната. „Политическата обстановка в България е доста екзотична, защото партията, която спечели изборите, беше отстранена. Тази кражба на власт направи много лошо впечатление в Европа, имам предвид скандала с бюлетините в Костинброд. Макар и да сме в края на икономическата криза, все още няма условия да се прави лява политика. Няма от къде да се появят парите, а те могат да се появят само от растеж в икономиката. Растежът обаче може да дойде само от дясното пространство и десните политики“, обясни Уручев и даде пример с президента на Франция, който е социалист. „Той дойде на власт със силното предизборно обещание да увеличи данъците на богатите. Точно този социалистически президент в момента предприема мерки за намаляване на данъците, тъй като трябва да има ръст в икономиката. Никой няма да инвестира там, където голяма част от печалбата му ще бъде иззета. Затова казвам, че сега не е момента за провеждането на чисто лява политика“, допълни евродепутатът. „В Родопите голям проблем е безработицата. За да се преодолее, са нужни не само временни мерки, като социалните програми, а трябва да има ръст на бизнеса. Излизането от тази ситуация е в малкия и среден бизнес, в сферата на услугите. И което и да е управление -сегашното или следващото, това трябва да му е задача номер едно. Хората трябва да имат по-голяма увереност, за да стартират собствен бизнес. А тези, които го имат, за да му се намери пазар, и държавата трябва да помогне. Трябва да престанем да говорим, че външни инвеститори идват да изсмучат държавата. Точно обратното е - без тях няма да има ръст, доходи и работа“, подчерта Уручев.
Прочети повече...

График за провеждане на общински събрания за номиниране кандидати за депутати в Европейския парламент

21.02.2014
ОБЛАСТ СМОЛЯН ОБЩИНА ДАТА ЧАС МЯСТО Баните 28.02.2014 г. 17.00 Офиса на ПП ГЕРБ - Баните Борино 23.02.2014 г. 18.00 Офиса на ПП ГЕРБ - Борино Девин 26.02.2014 г. 17.30 Офиса на ПП ГЕРБ - Девин Доспат 26.02.2014 г. 17.30 Офиса на ПП ГЕРБ - Доспат Златоград 27.02.2014 г. 17.30 Офиса на ПП ГЕРБ – Златоград Мадан 26.02.2014 г. 18.00 Офиса на ПП ГЕРБ – Мадан Неделино 28.02.2014 г. 17.30 Бар „Милано” Рудозем 28.02.2014 г. 18.00 Офиса на ПП ГЕРБ - Рудозем Смолян 28.02.2014 г. 18.00 Офиса на ПП ГЕРБ - Смолян Чепеларе 28.02.2014 г. 18.00 Офиса на ПП ГЕРБ - Чепеларе  
Прочети повече...
  • <<
  • <
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • >
  • >>
  • Начало
  • Новини
  • Интервюта
  • Акценти
  • Галерия
  • Контакти
Телефон
0884800259
Porto Website Template

© Copyright 2026 Всички права запазени.