• Стани наш член
  • Начало
  • Новини
  • Интервюта
  • Кандидат-депутати
  • Структури
    • Област Смолян
    • Смолян
    • Мадан
    • Златоград
    • Рудозем
    • Чепеларе
    • Неделино
    • Девин
    • Доспат
    • Борино
    • Баните
  • Общински съветници
    • община Смолян
    • община Мадан
    • община Златоград
    • община Рудозем
    • община Чепеларе
    • община Неделино
    • община Девин
    • община Доспат
    • община Борино
    • община Баните
  • Кметове на общини
  • Галерия
  • Начало
  • Акценти

Подписка в подкрепа на референдума стартира ГЕРБ в област Смолян

12.02.2014
Структурите на ПП ГЕРБ в 10-те общини на Смолянска област стартират подписка в подкрепа на предложения от президента Росен Плевнелиев национален референдум по изборните правила. Допитването съдържа три основни въпроса - за мажоритарен избор на част от народните представители, за въвеждането на задължително гласуване и възможността да се гласува и дистанционно, по електронен път. Идеята е чрез референдума българските граждани да изразят своето мнение по поставените въпроси и дали са съгласни с правила, по които управляващите искат да се провеждат избори.  В Смолян са разкрити пунктове в трите му квартала, като гражданите могат да полагат подписи от 11.00 часа до 17.30 часа. На стария център пред кино „Дружба” ще се събират подписи в дните 12,13,15 и 18 февруари 2014 г. В квартал Райково пред  ч-ще „Балкански просветител” - на 16 и 19 февруари. На централния площад в квартал Устово - на 14 и 17 февруари.  По общини подписи се събират и в офисите на ПП ГЕРБ: Смолян- бул. България №14 от 9.00 до 17.00 часа Златоград-Централния площад и пазара, както и в офиса на партията/ул. Стефан Стамболов №2 / от 10.00 до 16.00 часа Доспат-ул.Орфей №12 Чепеларе- ул. Муржовска 1А от 16.00 до 18.00 часа Мадан- ул. Обединение №26 от 13.00 до 17.00 часа Баните- пл. 6-ти септември от 9.00 до 15.00 часа Борино- ул. Родопи №25 от 8.00 до 17.00 часа Неделино- ул.Напредък №4 от 9.00 до 16.00 часа Рудозем- бул. България №13 от 9.00 до 15.00 часа Девин- ул. Гимназиална №2 от 9.00 до 18.00 часа
Прочети повече...

График - справка за провеждане на изборни общински делегатски събрания на ПП ГЕРБ за област Смолян

16.01.2014
ОБЩИНА ДАТА ЧАС МЯСТО Смолян 31.01.2014 г. 18.00 Офиса на ПП ГЕРБ - Смолян Баните 24.01.2014 г. 18.00 Офиса на ПП ГЕРБ - Баните Борино 24.01.2014 г. 18.00 Офиса на ПП ГЕРБ - Борино Девин 31.01.2014 г. 18.00 Офиса на ПП ГЕРБ - Девин Доспат 15.01.2014 г. 17.00 Офиса на ПП ГЕРБ - Доспат Златоград 18.01.2014 г. 18.00 Хотелски комплекс „Еди” Мадан 14.01.2014 г. 18.00 Ресторант "Империал" Неделино 24.01.2014 г. 17.30 Бар „Милано” Рудозем 24.01.2014 г. 17.30 Офиса на ПП ГЕРБ - Рудозем Чепеларе 20.01.2014 г. 18.00 Офиса на ПП ГЕРБ - Чепеларе  
Прочети повече...

П О З И Ц И Я на ПП ГЕРБ

07.01.2014
ПП ГЕРБ категорично осъжда поведението на председателя на Атака Волен Сидеров и неговите депутати на летище „Варна“. Абсолютно недопустимо е политически лидер или народен представител да напада и да се саморазправя със български гражданин. Подобни действия могат да бъдат определени като криминален акт. От ГЕРБ сме учудени от мълчанието на всички компетентни органи по този грозен криминален инцидент. Особено притеснени сме обаче от липсата на каквато и да е позиция или коментар от страна на политическото и професионалното ръководство на Министерството на вътрешните работи. Алармираме, че подобно странно мълчание може да се тълкува като готовност да бъдат унищожени всички видеозаписи, заснели нападението на Волен Сидеров и депутатите му срещу български гражданин, за да може случаят да бъде потулен. За да не се случи това призоваваме министърът на вътрешните работи Цветлин Йовчев и ръководството на Гранична полиция всички записи от охранителните камери и на полицията, и на концесионера на летището да бъдат изцяло съхранени и използвани при разследването на криминалното посегателство срещу български гражданин. За да бъде гарантирано обективно и прозрачно разследване призоваваме всички пътници от въпросния полет и свидетелите на грозната сцена на летище „Варна“ да предоставят на медиите и на органите на реда всякакви снимки и видеозаписи, които са направили по време на инцидента в самолета и на аеропорта. Очевидно българското общество все по-често ще става свидетел на ескалиращото в негативен план поведение на лидера на Атака Волен Сидеров и депутатите му. Подобна самозабрава на политически лидер обаче се оказва опасна за демокрацията и сигурността на българските граждани. Ето защо за пореден път ПП ГЕРБ настоява за оставката на Волен Сидеров като председател на антикорупционната комисия в Народното събрание. Освен това призоваваме управляващите политически сили да осъдят остро поведението на коалиционния си партньор, въпреки значението на „златният му пръст“ за стабилността на мнозинството и оставането им на власт. Призоваваме и всички компетентни органи в държавата за незабавно разследване на криминалния акт на летище „Варна“. В противен случай сцените с безчинстващи „наказателни отряди“ от самозабравили се политици ще се превърнат във всекидневие. 07.01.2014 г. Пресцентър ПП ГЕРБ
Прочети повече...

Поздрав по случай Коледните и Новогодишни празници

21.12.2013
Съкпи членове и симпатизанти, Скъпи приятели, Поздравяваме ви по случай Коледни и Новогодишни празници. Убедени сме, че всички пожелания се сбъдват, ако човек вярва в тях! Искаме да ви пожелаем здраве и сили! Те са нужни, за да се увенчае с успех всяко наше начинание! Желаем ви оптимизъм и увереност, че ни очакват по-светли, по-добри дни! Желаем ви благоденствие и радост! Нека всеки ден намираме повод да се усмихнем, да кажем добра дума, да подарим доверие! Весела Коледа, щастлива и щедра 2014 година! ПП ГЕРБ - Смолян
Прочети повече...

Бойко Борисов: Ако това правителство остане, през 2015 година България ще е по-зле от Гърция

16.12.2013
Ако това правителство остане още на власт, през 2015 година България ще е по-зле от Гърция. Това заяви председателят на ПП ГЕРБ Бойко Борисов по време на двучасова среща с посланиците на страните от Европейския съюз и НАТО в Българя. По думите на Борисов НАП и митниците са събрали с около милиард по-малко от предвиденото, а правителството се разплаща в момента с бъдещи приходи. „С кредитите, които взимат днешните управляващи, задлъжнялостта на страната се увеличава. В момента те си откупуват още една година управление, с парите, които харчат за социални плащания. И моята песимистична прогноза е, че и Валутният борд няма да издържи, ако продължават да управляват по този начин“, категоричен бе председателят на ГЕРБ. Борисов предупреди, че ако това правителство остане още една година на власт, догодина няма да може да направи бюджет, защото няма да може да вземе повече кредити. На среща с посланиците, която се проведе в Централата на ПП ГЕРБ, за пореден път Бойко Борисов подчерта, че ГЕРБ е предсказуем партньор на Европейския съюз, който стриктно спазва европейските правила. „Горд съм, че по време на управлението на ГЕРБ спазвахме абсолютно всички правила на ЕС. За тези 4 години България бе една от малкото страни, заедно с Германия, Естония и Финландия, чиито рейтинг бе вдигнат от рейтинговите агенции „Стандарт енд Пуурс“ и „Муудис“. България бе извадена от процедурата за свръхдефицит и я оставихме финансово най-стабилната държава в Европа. В момента това е вече само история, защото преди дни една от уважаваните кредитни агенции промени оценката си за перспективата на страната от стабилна към негативна“, подчерта Борисов. Според председателя на ГЕРБ негативна оценка за българското правителство е и решението на еврокомисяря по енергетика Йотингер да отстрани правителството от преговорите за проекта „Южен поток“ и Европейската комисия да преговаря с Русия вместо България.  „ГЕРБ сме единствената икономически, финансово и политически независима партия в България и решенията ни се взимат само вътре в партията. Целта на всичко, което излиза за нас е да се дискредитира ГЕРБ, защото ние стриктно спазваме правилата на Европейския съюз, изцяло се придържаме към решенията на Европейската народна партия и наистина се борехме с организираната престъпност“, посочи Борисов. Той прогнозира, че в следващите няколко години ще отново ще бъде извадена на дневен ред етническата карта, като даде за пример населението в района на Гърмен, което е държано в подчинение от депутата от ДПС Ахмед Башев. „На последните избори за първи път 2500 души в този район гласуваха за ГЕРБ. Нашите кандидати бяха български мюсюлмани, работеха като директори на местните училища, и само преди дни бяха уволнени“, заяви Борисов и подчерта, че такива действия създават напрежение в смесените райони и хранят националистите. „Неслучайно преди дни беше създадена още една етническа партия – „ПОМАК“, допълни председателят на ГЕРБ. По думите му, целувката между Станишев и Местан ще се окаже пагубна за БСП. Бойко Борисов бе категоричен, че „Атака“ е ключовата дума за сегашното управление на България. „Златният пръст на Волен Сидеров доведе това управление на власт. Вече 6 месеца трите партии БСП, ДПС и Атака управляват заедно. Без Атака нямаше да има това управление“, припомни Борисов. Той изрази притеснението си, че след наближаващите избори за Европейски парламент националистите ще са една сериозна сила в Европарламента. „ГЕРБ има огромен потенциал за европейските избори, защото имаме много добре подготвени кандидати. Издигаме хора с доказани умения и европейски манталитет. Уверен съм, че ще спечелим изборите и ще вкараме най-много евродепутати“, подчерта Бойко Борисов. Председателят на ГЕРБ проведе и лична среща с френския посланик в България Ксавие Кабан. 16.12.2013 г. Пресцентър ПП ГЕРБ
Прочети повече...

ГЕРБ: МВР НИ КАРА ДА НЕ ВЯРВАМЕ НА ОЧИТЕ СИ, ИСКАМЕ МЕЖДУНАРОДНИ НАБЛЮДАТЕЛИ НА ИЗБОРИТЕ

18.11.2013
Пресцентърът на деполитизираното МВР в последните дни играе ролята на ПР агенция на БСП и ДПС. То започна да разпростравява невярна информация за анти-правителствените протести още от самото им начало, за да ги омаловажи. В последните си съобщения обаче МВР премина границата на допустимото и вече ни залива с откровенни лъжи. Последователно, постоянно и упорито деполитизираното МВР функционира и като партиен пресцентър. Преди дни то разпространи документ, в който вместо да информира на събитията, се даваха указания как да бъде омаловажен и изопачен студентският протест. Съдържанието на тези „опорни точки“ разкри механизма, с който БСП и ДПС манипулират общественото мнение чрез клевети, обидни тълкувания и откровени лъжи. МВР на правителството Орешарски работи като министерство на пропагандата от тоталитарно време. На фона на морето от снимки и видео материали в социалните мрежи, на директни телевизионни излъчвания и хиляди участници, пресцентърът на МВР съобщи абсолютно неверни факти за броя на присъстващите на двете основни събития на 16-ти ноември. Според МВР на митинга на БСП е имало 50 000 граждани. Снимките показват, че на посоченото място физически не би могло да има толкова хора и те са поне 5 пъти по-малко: Да приемем максимума - че са напълнили "Цариградско шосе" до Полиграфическия. Това, според google maps са около 570 метра. Широчината на булеварда е 20 метра. Това прави площ от 11400 квадратни метра. На един квадрат се събира по един човек. Тоест, ако приемем, че контра-туристите са били и в локалното, и между мантинелите, се получават около 11 хиляди човека; ( това написаха хиляди в социалните мрежи вчера) В същото съобщение числеността от 15 000 на митинга на ГЕРБ в Пловдив е подценена поне три пъти. Но отново снимките показват най-убедително реалността. Дезинформацията, която МВР си позволява да разпространява в официални съобщения е сред основните причини за нарастващата липса на доверие в нейните служители и в техните действия. Нашата тревога е, че предоставяйки невярна информация за граждансите протести, МВР вече не може да разчита на доверие и по отношение на информацията за основните си правозащитни функции. Демонстрирайки свръхсила към мирно протестиращи граждани и разпространявайки лъжи като официална информация, МВР задълбочава не само недоверието към себе си, но и към държавата. Наш обществен дълг е да опровергаваме всяка лъжа и да разкриваме същността на манипулациите, които правителството си позволява, за да удължи своето обречено присъствие. ГЕРБ организира своя първи антиправителствен митинг не за да преброи своите симпатизанти, а за да ги окуражи и подкрепи, да им покаже, че има партия, която може да застане срещу днешното нежелано управление. Преброяването на митингите е утешително занимание на ръководствата на БСП и ДПС. Всичките им усилия да съберат хора очевидно не успяха и за това се наложи МВР да разпространява лъжи. Ние знаем, че неизбежните скорошни избори ще покажат най-точно числеността на подкрепата за всяка от партиите. Заради окончателно загубеното доверие към МВР обаче смятаме, че в България вече не могат да се проведат свободни, честни и нормални избори. Затова ПП ГЕРБ още от сега заявява, че ще поискаме от всички международни институции да изпратят свои наблюдатели при провеждането на евроизборите през 2014 г., както и на предсрочните парламентарни избори. Пресцентър ПП ГЕРБ
Прочети повече...

Областният координатор на ГЕРБ Николай Мелемов: Навсякъде има страх и напрежение от уволненията, които извършват управляващите в областта

30.10.2013
Във всички общини на областта продължават масовите уволнения. Те даже не са на принципа – да се махат членове на ГЕРБ, защото много малко от тях са били назначавани. Уволняват се непартийни личности, които са започнали работа по времето на ГЕРБ. Това заяви пред журналисти областният координатор на ГЕРБ Николай Мелемов на пресконференция днес. Той даде пример с шефа на ВиК в Мадан, който е председател на ОбС – Расим Кехайов. А в община Смолян, която той ръководи като кмет, и в момента работят двама човека, които са били в листата на БСП за общински съветници. „Вие много добре познавате ситуацията в областта. Обвиненията, че ние сме назначавали и уволнявали партийно, са несъстоятелни”, обърна се Мелемов към журналистите. В Рудозем без предупреждения и без мотиви бил изгонен от Бюрото по труда секретар на избирателна комисия от квотата на ГЕРБ – също нечленуващ в партията. „От Рудозем сигнализират и за фрапиращ случай – хора от ДПС с бял микробус да товарят помощи от БЧК и ги раздават на хората като партийни помощи. В цялата област има страх и напрежение от уволненията, които извършват управляващите“, заяви Мелемов.  Депутатът д-р Даниела Дариткова подчерта, че когато се правят кадрови промени, трябва да се отговори и на въпроса какво ще допринесат те за развитието на дадена институция. „Всички знаем в какво състояние е болница в Смолян. На фона на цялостната печална картина на българското здравеопазване смея да твърдя, че тя е успешен пример за менажиране на лечебно заведение”, посочи д-р Дариткова. Тя обясни за идеята доц. Бойчо Мошев да влезе в Съвета на директорите на МБАЛ – Смолян – да се подсили хирургичното отделение, доцентът да идва да оперира в Смолян. И вместо пациентите от Смолян да го търсят в София, да идват в областната болница. „Това е и шанс за младите колеги да възприемат добри практики в хирургията, а и да се привлекат още специалисти. За съжаление това не се случи”, каза народният представител. Според нея кадруването не трябва да е самоцелно в името на политически интереси - съответната партия БСП, която е постигнала абсолютно ниско доверие в момента, да си подсигури хора, които да са благодарни, че в този труден момент са им намерили работа.  „Едно такова назначение е факт в местната ВИК-структура на Смолян, където е назначен счетоводител с шест години пенсионен стаж. Да, законово е, но на фона на безработицата в Смолян не е морално. Има достатъчно млади специалисти, които могат да заемат това място, за да може да задържим младите в региона”, коментира д-р Дариткова.
Прочети повече...

ДЕКЛАРАЦИЯ НА ПП ГЕРБ

18.10.2013
Предсрочните парламентарни избори преминаха в сянката на скандал, който в деня на размисъл повлия пряко на вота на българските избиратели. Намерените бюлетини в склада на печатницата Мултипринт още не бяха преброени и окачествени като годни или брак, когато бе обявено, че има опит за подмяна на вота в интерес на ГЕРБ. Един непроверен и неизяснен сигнал стана повод за недопустима политическа атака в деня, в който законът изрично забранява политическа агитация. Репортажите на една медия, изявленията на политиците, които не спечелиха изборите, но днес управляват, пряко обвиниха ГЕРБ, че иска да подмени вота без да изчакат окончателното разследване и без доказателства. Това обвинение, хвърлено в деня за размисъл, повлия на вота като помогна на БСП. И това бе признато от Сергей Станишев в изявление пред собствената му партия. Без този скандал неговата партия нямаше да има и сегашния си втори резултат. Сигналът, по който Прокуратурата предприе действия, бе подаден от кандидат на заинтересована да дискредитира опонента си партия. Защо вместо това ДАНС не използва всичките си средства, за да провери дали реално тези бюлетини са били годни и предназначени за разпространение? Защото днес организаторите на публичната акцията – Мая Манолова, Сергей Станишев и БСП, Лютви Местан и ДПС, Волен Сидеров и Атака, Николай Бареков и ТВ7 са главните печеливши от недоказаните обвинения, които изсипаха върху ГЕРБ. Днес всеки от организаторите и изпълнителите вече е получил своята награда – висок пост, участието във властта, пари. И всички заедно разчитат на разследващите органи и институции да се оправят някак си с последващото доказване на техните клеветнически твърдения. Отговорността на съдебната система е изключителна. Ако тя не намери факти и доказателства, че има преднамерени действия за подмяна на вота от ГЕРБ всички, които направиха изявления в деня за размисъл, трябва да бъдат обявени за най-големите лъжци, подвели българските избиратели в своя пряка лична полза. Пет месеца по-късно все още няма яснота как и по какъв начин бюлетините в склада на печатницата са могли да повлияят на изборния процес. Няма отговор дали техният брой е нарочно завишен или е в границите на естествената за такива обеми и специфика на отпечатването документи. Няма маркирани бюлетини. Няма пряка връзка между намерените бюлетини и извършване на противозаконно действие с тях. Обвинението, което Прокуратурата повдигна преди дни е за „неупражнен контрол върху служители на МС, които е трябвало да осъществят контрол върху изпълнението на поръчката по отпечатването на бюлетините“. Всеки трезво мислещ човек разбира, че това обвинение е несъразмерно на клеветническата кампания в деня за размисъл, че то не доказва умишлени действия за подмяна на вота от партия, която в този момент не е на власт. По-мащабна, клеветническа и безсрамна кампания в страната ни не се е случвала. Тя може да бъде измислена и осъществена само от хора, които познават и създават задкулисните схеми. Точно те предприеха действия с „немаловажни вредни за обществото последствия“, опорочиха вота на избирателите, подведоха ги и днес консумират ползите от тези си действия, пренебрегвайки гласа на общественото недоволство от техните безобразия. Разследването по случая с надпечатаните бюлетини в печатница Мултипринт не успя да установи престъпление по отношение на изборния процес. Събраните до този момент факти и експертизи не доказват по никакъв начин, че ГЕРБ е имала намерение или че е предприела действия, с които е искала да опорочи вота на българските избиратели. За това призоваваме разследващите органи за разследват законността на действията на всички участвали в този публичен скандал лица и да се произнесат и по тях. Настояваме да се дадат отговори и на следните въпроси : От къде и по какъв начин Мая Манолова е получила информация за случващото се в печатницата, охранявана докато печата изборните бюлетини. Кой е съобщил за нередности в печатницата Мултипринт и какви доказателства има тя, за да сезира за тях? В кой момент Манолова е научила за тях и след колко време е подала сигнала? Кой е отговорен за изтичане на информацията за акцията на Прокуратурата? И направено ли е необходимото разследване как е изтекла информацията? Кой е отговорен за разсекретяването на акцията и появяването на информацията за нея в точно определена телевизия? Защо журналистът Бареков е отишъл там, преди да има представители и на други медии? Разпитван ли е журналистът Бареков, от кого и кога е получил информация, каква точно е била тя и защо той е допуснат до място, където се провежда акция на прокуратурата? Кои аргументи накараха председателите на трите управляващи в последствие партии – БСП, ДПС и Атака, да предприемат недопустимото – нарушаване на закона в деня за размисъл? Имаха ли безспорни доказателства за предполагаеми действия на ГЕРБ за подмяна на вота? Очакваме отговор на тези въпроси, за да не се допускат подобни ситуации и за в бъдеще. Призоваваме в разследването да се включат широк кръг лица и техните показания да станат публично достояние. Защото има едно твърдения, по което има обща политическа оценка – вотът на избирателите на 12 май 2013 година беше съзнателно опорочен. И резултатът от това виждаме всеки ден в невъзможността Парламентът и създаденото от него по спорен начин правителство да работят нормално, във възгласите на хората, които вече 125 дни остават на софийските улици за да искат „Оставка“. Те са доказателствата за това кой опорочи и подмени вота на българските избиратели! Искаме честно и прозрачно разследване на манипулацията със скандала Мултипринт! Искаме и оставката на това управление !
Прочети повече...

Областният координатор на ГЕРБ в Смолян Николай Мелемов: Ние назначавахме хора с професионални качества, а не с партийни книжки

24.09.2013
По време на управлението на ГЕРБ се стараехме да назначаваме само хора с професионални качества, а не с партийни книжки. Толкова масови кадрови промени не са правени. Това заяви пред журналисти в Смолян областният координатор на ГЕРБ Николай Мелемов, който е и кмет на община Смолян. На пресконференцията присъстваха още народният представител от ГЕРБ д-р Даниела Дариткова и организационният секретар на ГЕРБ – Смолян, Марин Захариев. Мелемов даде за пример най-скорошната рокада. На мястото на инж. Атанас Атанасов във „ВиК” ЕООД - Смолян, който не членува в никаква партия, се назначава общински съветник и от дълги години член на БСП инж. Атанас Устабашиев. Сменен бе неотдавна и директорът на ОД на МВР в Смолян Кирил Хаджихристев, чиято работа заради драстично свалените нива на престъпност в региона бе отлично оценявана през всичките години, откак ръководи структурата.  По информация от д-р Даниела Дариткова, депутат от ГЕРБ, на 24 октомври предстои смяна в ръководството и на областната болница. За тази дата е насрочено извънредно заседание на общото събрание на акционерите с единствена точка в дневния ред - промяна в състава на Съвета на директорите. „И това се случва след като болницата ни е без просрочени задължения, след като реализира проект за 7,5 млн. лева, след като са инвестирани 150 000 лева за ремонт на отделението по хемодиализа, 400 000 лв. - за ремонт на инфекциозно и вътрешно отделение. Сега с налични средства предстои да се ремонтират четири отделения - неврологично, кардиологично, УНГ и АГО на стойност 900 000 лева”, посочи д-р Дариткова. Тя съобщи, че акредитацията на болницата е приключила с оценка отличен. „Болницата има 16 специализанти. Почти всички отделения са акредитирани да обучават специализанти. Тоест, обезпечеността с кадри е гарантирана. И на този фон, при тези резултати се променя Съветът на директорите като подчертавам, че нито д-р Райков, нито д-р Даракчиев са членове на ГЕРБ. По-скоро тяхното присъствие в съвета касаеше оптимизирането на дейността на болницата и извеждането й на друго ниво, защото тя е центъра на здравеопазването в региона”, подчерта депутатът.  В качеството му на кмет на община Смолян Николай Мелемов призова депутата от БСП Дора Янкова да съдейства част от този един милиард лева, с които се актуализира държавният бюджет, да се насочат за погасяване на част от дълговете на община Смолян, натрупани по времето на нейното управление.  „Тези дългове тежат на общината и ще тежат още дълго време, дано нещо от тези пари да стигне и до Смолян. Правителството на ГЕРБ покри 6 млн.лв. от тези задължения, което е много добре, но не е достатъчно. Имаме още около 6 млн. лв., които трябва да разплатим, като не включвам тук банковите заеми, които са до 2018 г. Общината сама много трудно ще покрие тези разходи, защото от една страна се стараем да не вдигаме данъците и таксите, от друга страна е нежеланието на общинските съветници на БСП да дадат възможност на общината да продава собственост, която от години не се използва и се руши”, каза още Мелемов.
Прочети повече...

Честит първи учебен ден!

16.09.2013
Уважаеми ученици, учители и родители! Честит първи учебен ден! Този ден символизира стремежа на българина към духовност, наука и просвещение. Скъпи първокласници,обръщам се към Вас, които за първи път ще прекрачите прага на училището. Учете! Знанията ще Ви осигурят по-добър живот, ще Ви осигурят право на избор! На учениците пожелавам -любознателност и всеотдайност към трупането на знания, упорит труд и вяра във възможностите. Само така ще разберете какво е ОБРАЗОВАНИЕТО?! На учителите – с любов да открехвате пред своите възпитаници вратата към чудния свят на знанието. Все така отговорно и всеотдайно да изпълнявате мисията си на просветители и неуморно да пазите богатството на всяко училище – неговите възпитаници. На родителите –бъдете търпеливи и помагайте на своите деца и учителите им по стръмния път на познанието. Пожелавам Ви много здраве, сили, късмет и успех! На добър час на всички! Д-р Даниела Дариткова, народен представител в 42-то Народно събрание. 
Прочети повече...
  • <<
  • <
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • >
  • >>
  • Начало
  • Новини
  • Интервюта
  • Акценти
  • Галерия
  • Контакти
Телефон
0884800259
Porto Website Template

© Copyright 2026 Всички права запазени.